top of page

STEM-освіта як інноваційний напрямок розвитку науково-технічної творчості у   позашкільній освіті

«Найвище завдання будь-якої творчості- знайти незвичайне в звичайному

і звичайне у фантастичному»

                                          Д. Дідро.

ІННОВАЦІЙНА МОДЕЛЬ-1 3.jpg

            Одним із напрямків інноваційного розвитку природничо-математичної освіти є система навчання STEM (Science-наука, Technology-технологія, Engineering-інженерія, Mathematics-математика), завдяки якій діти розвивають логічне мислення та технічну грамотність, вчаться вирішувати поставлені задачі, стають новаторами, винахідниками. STEM-навчання дозволить зміцнити та вирішити найбільш актуальні проблеми майбутнього.

Позашкілля-це дивовижна країна вільно мислячої людини, де освітній процес будується на основі залучення дітей до творчості, до пошуку незвичайного у простому, де гармонізується спілкування «трикутника»: дитина-педагог-батьки,  а на горизонті майорить прямий шлях до  успіху і самореалізації. Педагоги в цій країні є прихильниками розвитку незалежної думки, процвітанню формату діалогів співтворчості та інтелектуальної напруги. А вихованці мають можливість відкрити двері будь-якого гуртка, спробувати та оцінити свої вподобання, вміння,  і сміливо зайти у двері наступного простору, щоб спробувати реалізувати себе в іншому напрямку діяльності.

Раннє залучення в STEM може підтримати не лише розвиток креативного мислення та формування компетентності дослідника, а й сприяти кращій соціалізації особистості, тому що розвиває такі навички, як:

3

Впровадження в освітній процес методичних рішень STEM-освіти дозволить сформувати в дітей найважливіші характеристики, які визначають компетентного фахівця:

  • - уміння побачити проблему;

  • - уміння побачити в проблемі якомога більше можливих сторін і зв'язків;

  • - уміння сформулювати дослідницьке запитання і шляхи його вирішення;

  • - гнучкість як уміння зрозуміти нову точку зору і стійкість у відстоюванні своєї позиції;

  • - оригінальність, відхід від шаблону;

  • - здатність до перегруповування ідей та зв'язків;

  • - здатність до абстрагування або аналізу;

  • - здатність до конкретизації або синтезу;

  • - відчуття гармонії в організації ідеї.

Це дозволить наблизити зміст різноманітних сфер науково-технічної діяльності людського суспільства до навчального процесу.

Гуртки закладу позашкільної освіти – це багатогранна площина для  впровадження STEM-освіти,  де в пріоритеті  розвиток здатності дитини самостійно ставити навчальні цілі, проектувати шляхи їх реалізації, контролювати і оцінювати свої досягнення сьогодні і на майбутнє, можливість  отримувати та поглиблювати знання з математики, фізики, механіки, програмування, електроніки, енергетики, вчитися аналізувати, активно шукати шляхи розв'язку проблемних ситуацій, успішно працювати в команді, розвивають творчі та конструкторські здібності, комунікативні навички, із задоволенням створювати свій власний світ самостверджування.

Значек Ворд
bottom of page